DA Fest е международен фестивал, представящ различни артистични практики в областта на дигиталните изкуства: дигитално видео и фотография, интерактивен пърформанс и инсталация, аудио-визуален пърформанс, виртуална реалност, видеомапинг, биоарт, мрежово изкуство, роботика и генеративни системи и други интердисциплинарни форми.
Програмата на фестивала включва изложба с мултимедийни и интерактивни инсталации, аудио-визуални, театрални и танцови представления, прожекции на видео арт, лекции и презентации, практически семинари, които се провеждат в интензивна програма от 5 дни.
Фестивалът стартира през 2009 г. с идеята да представи на широката общественост важните постижения и новите тенденции на художествените изследвания и експерименти, създадени с новите IT и медийни технологии.
През последните седем издания във фестивала се включиха над 300 художници и изследователи от цял свят, включително някои от известните имена на международната сцена.
История, състояние и перспективи на профил "Украинистика" във Факултет по славянски филологии на Софийски университет.
Повече за "Украинистика"
Издание на Института по математика и информатика към БАН. Включва подбрани статии и доклади, представяни на конференциите по дигитализация на научното и културно наследство (DiPP).
Цифрово хранилище за учебни ресурси на ВСУ "Черноризец Храбър", представени в отделни тематични колекции.
Повече за "ВСУ "Черноризец Храбър""
Софтуерен университет. Обучава софтуерни инженери чрез използване най-новите технологии, инструменти и платформи.
Повече за "СофтУни"
Неформална група за обмяна на академични знания и опит между докторанти и млади изследователи в областта на науките за обществото и културата.
Повече за "Семинар за хуманитаристи"
Магистърска програма на Философски факултет на СУ "Климент Охридски". Ресурси за изпита и процедура, седмична програма през отделните семестри, информация за събития.
Повече за "МП Философска антропология"
Информация за университетите в България.
Повече за "Български университети"
Материали, помагала, съвети и информация за подготовка по математика и изработка на сайт, подбрани и представени от Георги Калончев
Повече за "Уеб дизайн и математика"
Статии на Янка Тоцева в областта на образователните информационни технологии, интеркултурното образование, реториката и андрагогиката.
Катедра в Софийски университет "Климент Охридски". Информация за настоящи преподаватели и докторанти и препратки към техни трудове.
Повече за "Катедра "Теория на литературата""
Блог на историка доц. д-р Н. Неделчев. Статии, книги, библиография на автора.
Повече за "Неделчо Неделчев"
Информация за центъра, програми и учебни планове на специалността Кореистика в СУ, доклади и статии от научни форуми.
Повече за "Център по кореистика"
Департамент към Софийски университет "Св. Климент Охридски" за обучение по български език на чужди студенти.
Международно изложение за образование в София. Информация за обучение и кариерно развитие в Европа, Канада, САЩ, Австралия, Русия и Япония.
Повече за "Образование без граници"